Skalní útvary, jeskyně


Maloskalsko

Maloskalsko

Pantheon
Maloskalský romantický přírodní park (320 m n.m.) v oblasti původního starého hradu Vranova vybudovaný v letech 1803-1832 F.Z.Römischem s mnoha kouzelnými zastávkami a nejlepší vyhlídkou na údolí řeky Jizery zvanou Belveder neboli Zahrádka.

Suché skály
Suché skály tyčící se nad údolím Jizery tvoří významnou dominantu Maloskalska. Vznik bizarních skalních útvarů v okolí Malé Skály byl způsoben koncem třetihor tzv. lužickým zlomem. Spodní křídové pískovce byly vyzdviženy do svislé polohy. Tak vznikly na levém břehu Jizery Suché skály - ráj horolezců. Odlišují se od ostatních skal svou tvrdostí, lidově jsou nazývány též -"Kantorovy varhany".

 


 

 Prachovské skály

Prachovské skály

Prachovsé skály jsou důležitým turistickým centrem v okolí Jičína a na jejich obvodu i uvnitř skal jsou pro provoz cestovního ruchu vytvořeny materiální podmínky.

 


 

Bozkovské jeskyně

Bozkovské jeskyně

 Bozkovské dolomitové jeskyně jsou jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech. Díky bohaté výzdobě však nemají problém přilákat milovníky podzemní říše z krajin mnohem vzdálenějších. Nachází se zde největší podzemní jezero v Čechách. Pro svou jedinečnost byly tyto jeskyně vyhlášeny Národní přírodní památkou.


 

Ocenění Hotelstars.cz

www.hotelstars.cz - Formanka Penzion Superior

Naše provozovny

AHR ČR

 

Asociace hotelů a restaurací České Republiky

 

Zdarma WiFi připojení

Free Wifi

 

Staňme se přáteli na Facebooku a získávejte průběžně novinky o motorestu a penzionu, více na:

Najdete nás i na Facebooku

 

Formanka logo